Krav Maga

Krav Maga – moderni, praktiška ir laiko patikrinta sistema, specialiai sukurta naudoti kasdieniame žiaurių aplinkybių kupiname pasaulyje. Ji pasižymi paprastumu ir logišku požiūriu, kas leidžia per trumpą laiką parengti sėkmingai savigynai, bei veikti esant atvirai grėsmei. Krav Maga buvo sukurta nuodugniai, ir turi tris kryptis, kad galėtų tikti ir kariuomenei, ir teisėsaugos pajėgoms ir civiliams. Ši sistema buvo teigiamai įvertinta ir gavo pagyrimus iš kovos menų specialistų ir kovotojų profesionalų, kariuomenės ir policijos pajėgų už jos neįprastai paprastą praktinį taikymą. Tačiau, tuo pačiu metu, dėl savo paprastumo, logiško ir realaus požiūrio siekiant užtikrinti asmeninį saugumą, ji tinka ir pradedantiesiems. Todėl Krav Maga tai idealus savigynos metodas moterims ir vyrams, vaikams ir senyvo amžiaus žmonėms, neatsižvelgiant į jų fizinį pasiruošimą ir galimybes.

Krav Maga buvo sukurta Imi Sde-Oru (Lichtenfeld). Šią sistemą jis sukūrė per savo išskirtinę karinę karjerą būdamas vyriausiuoju instruktoriumi kovos menų mokykloje. 1964 m. jis baigė karinę tarnybą, tačiau ir toliau kuravo Krav Maga apmokymą kariuomenės ir teisėsaugos institucijose, tuo pačiu metu nenuilstamai dirbdamas Krav Maga plėtros tarp civilių krypčių.

Krav Maga sudaro daugybė techninių judesių, tačiau, ji turi ir specialų psichologinį skyrių, kuris padeda sustiprinti savo dvasią tiems, kurie praktikuoja Krav Maga. Specialūs metodai, kurie yra taikomi apmokymuose, yra naudojami tam, kad atkurtų stresinę būseną, kuri patiriama realioje situacijoje, kai jums tenka kovoti už savo gyvybę. Šie metodai buvo išbandyti IDF (Izraelio kariuomenėje) ir įrodė savo veiksmingumą begaliniuose koviniuose susidūrimuose.

Krav Maga technika puikiai tinka kovos situacijoms, kai Jūsų gyvybei gresia realus pavojus. Mes gyvename pasaulyje, kur smurtas yra labai dažnas. Asmeninis žmogaus ir jo turto saugumas vis labiau priklauso ne nuo teisėsaugos organų, o nuo jo paties pastangų.

Pagrindiniai principai

  • Nepatirti sužalojimų. Jei esi sužeistas, turi žinoti, kaip pasitikti ataką ir padaryti tinkamą veiksmą atsiradus naujai būsenai.
  • Būk kuklus – nesigirk savo gebėjimais, venk nereikalingų konfliktų. Pažabok savo ego ir kontroliuok protą, kad jie nenuviltu tavęs realios konfrontacijos metu. Būk pasirengęs išklausyti kritiką ir rekomendacijas iš kitų.
  • Veikti tinkamai – daryk teisingus dalykus tinkamu metu ir tinkamoje vietoje. Nuo tavo fizinės ir psichinės būklės priklauso gebėjimas apsiginti konfrontacijoje. Išnaudok visas savo galimybes, elementų ir sąlygų, vyraujančių situacijoje, kurioje esi privalumą, tam kad efektyviai veikti šioje padėtyje.
  • Tapti tiek gabiu, kad nebūtų reikalo žudyti – apmokytam Krav Maga kovotojui nebūtina sukelti nereikalingą žalą užpuolikams, nes jis sugeba užbaigti konfliktą greitai ir efektyviai. Ugdyti pagarbą supantiems jį žmonėms, ir tai parodyti net ekstremaliose situacijose. Kita vertus, nereikia pamiršti bekompromisinių atvejų, kai kyla klausimas: „Arba tu, arba jis!“.
  • Taip pat, labai svarbu ištobulinti savo gebėjimą nustatyti atakos sunkumo lygį. Tai ypač svarbu apmokant jaunus žmones, kuriuos reikia mokyti savikontrolės ir gebėjimo išvengti smurto, tačiau tuo pačiu metu vystant jų gebėjimą efektyviai apsiginti. Toks požiūris reiškia: pirma, bandyti išvengti konfrontacijos, bet jei buvote užpultas, atsakykite adekvačiai panaudojant jėgą, kad jos pakaktų neutralizuoti grėsmę ir leistų jums išvengti pavojų.